Kontakt

MENEDŻER PRODUKTU

Adam Kaczmarek
tel. +48 61 622 58 90
e-mail: ak@bibusmenos.pl
pn-pt 8.00 – 16.00

FORMULARZ KONTAKTOWY

Oddziały

Naczynia przeponowe CWU

Naczynie przeponowe określane także mianem zbiornik membranowy

Firma BIBUS MENOS oferuje ciśnieniowe zbiorniki przeponowe stosowane do układów zamkniętych. Zawierają one króciec ze stali nierdzewnej oraz polipropylenowej wkładki, która eliminuje zjawisko przecierania się przepony. Przepona wykonana jest z zagęszczonego butylu, który uniemożliwia przenikanie powietrza przez membranę do instalacji, oraz który sprawia, że przepona wytrzymuje do 90˚C.

Naczynie przeponowe pozwala na stabilizację ciśnienia wody i zwiększenie objętości czynnej instalacji wodociągowej, a także tłumienie uderzeń hydrodynamicznych, na skutek czego następuje podniesienie żywotności instalacji, w tym głównie pomp głębinowych i połączeń. W zbiornikach przeponowych głównym elementem roboczym jest elastyczna przepona, dzieląca przestrzeń zbiornika na dwie części. Do jednej komory wtłaczana jest woda, w drugiej znajduje się powietrze pod ciśnieniem.

W połączeniu z pompami hydroforowymi lub z pompami głębinowymi zbiorniki ciśnieniowe tworzą zestawy hydroforowe, które zasilają w wodę domki jednorodzinne, domy letniskowe, gospodarstwa ogrodnicze, a także gospodarstwa rolne. Nasza firma oferuje zbiorniki przeponowe o pojemnościach od 2 do 10000 litrów.

Zbiornik przeponowy – bezpieczne przechowywanie wody

Są różne rodzaje zbiorników przeponowych. Te klasyczne występują w wersji stalowej, jednak oferujemy także zbiorniki kompozytowe. Naczynia hydroforowe przeponowe pozwalają na przechowywanie wody, która będzie służyć do spożycia i celów przemysłowych. Zbiorniki prawidłowo podłączone do pomp głębinowych bądź hydroforowych, umożliwiają sprawne zaopatrywanie w wodę zarówno domów jednorodzinnych, jak również zakładów przemysłowych oraz gospodarstw rolnych i ogrodniczych. Ponadto, podobne zestawy hydroforowe są wykorzystywane w działalności rzemieślniczej.

ZBIORNIKI PRZEPONOWE – ZALETY:

  • Trwałość
  • Bezproblemowy i tani montaż
  • Magazynowanie różnego rodzaju wody, również takiej z dużą ilością wapnia (woda korozyjna)
  • Przechowywana woda ma kontakt wyłącznie z przeponą, wkładką polipropylenową zbiornika oraz króćcem wykonanym ze stali nierdzewnej lub tworzywa, dzięki czemu jest on odporny na negatywne działanie korozji
  • Duża pojemność, co daje im przewagę nad klasycznymi zbiornikami, które nie są wyposażone w przeponę
  • Brak ryzyka pojawiania się zanieczyszczeń w wodzie
  • Możliwość sprawnego montażu niezbędnych elementów, pomp oraz wszystkich części osprzętu, od razu na zbiornikach poziomych
  • Brak konieczności uzupełniania powietrza w zbiorniku

Najwyższa jakość i funkcjonalność

Oferowane przez nas zbiorniki przeponowe kompozytowe spośród innych wyróżnia przede wszystkim doskonała jakość, funkcjonalność i trwałość, co daje im przewagę nad naczyniami wykonanymi ze stali. Głównym budulcem ich konstrukcji są tworzywa kompozytowe. Dodatkowo zostały one wzbogacone kompilacją żywicy i włókien szklanych.

Warto pamiętać, że na współczesnym rynku stosowane jest różnorodne nazewnictwo. Można  wyróżnić następujące określenia zbiorników: naczynia przeponowe CWU, zbiorniki przeponowe, zbiorniki buforowe, zbiorniki membranowe, zbiorniki wyrównawcze, zbiorniki z membraną czy zbiorniki kompozytowe.

Naczynie przeponowe zastosowania

Zbiornik przeponowy ma za zadanie utrzymanie (stabilizowanie) wymaganego ciśnienia wody w sieci wodociągowej i zabezpieczenie odpowiedniego zapasu wody (magazynowanie). Znajdują zastosowanie również w systemach solarnych, oraz ogrzewaniu i chłodnictwie. Są podstawowymi urządzeniami stacji hydroforowych oraz stacji uzdatniania wody.

Zachęcamy do pobrania karty katalogowej, w której podane są zastosowania oferowanych przez nas zbiorników:

Zbiorniki Global Water Solutions zastosowania

Naczynie przeponowe – przykładowe zastosowania zbiorników Global Water Solutions:

Zastosowanie zbiorników Pressure Wave  Zastosowanie zbiorników Flow Thru

Zastosowanie zbiorników Challenger  Zastosowanie zbiorników C2Lite

Zastosowanie zbiorników Superflow  Zastosowanie zbiorników M-Inox

Zastosowanie zbiorników All Weather  Zastosowanie zbiorników ThermoWave

Zastosowanie zbiorników UltraMax  Zastosowanie zbiorników SolarWave

Zastosowanie zbiorników HeatWave

Wizytówka firmy Global Water Solutions: