Kontakt

MENEDŻER PRODUKTU

Adam Kaczmarek
tel. +48 61 622 58 90
e-mail: ak@bibusmenos.pl
pn-pt 8.00 – 16.00

FORMULARZ KONTAKTOWY

Oddziały

PumpWave 2 i Plus GWS

Sterowniki PumpWave 2 i PumpWave Plus – nowa broszura!

Firma GLOBAL WATER SOLUTION wprowadziła niedawno do produkcji zmodyfikowany sterownik PumpWave w wersji 2 oraz kompaktowy PumpWave Plus ze zintegrowanym zbiornikiem o pojemności 3l.

Oba sterowniki idealnie nadają się do sterowania pracą pomp hydroforowych zarówno w aplikacjach domowych, jak i niewielkich aplikacjach przemysłowych, przy czym sterownik PumpWave 2 wymaga zastosowania osobno zbiornika hydroforowego. Sterowniki zapobiegają zbyt częstemu uruchamianiu pompy, spowodowanym drobnymi wyciekami i nieszczelnościami lub niewielkim, a ciągłym poborem wody (na przykład przez system podlewania kropelkowego). Zastosowanie zbiornika buforowego i ustawienie odpowiedniej histerezy ciśnienia załączenia i wyłączenia pompy na sterowniku powoduje, że pompa nie załącza się za każdym razem, gdy woda jest pobierana z układu, a dopiero wtedy, gdy ciśnienie w zbiorniku spadnie do nastawionego poziomu minimalnego. Pozwala to znacznie wydłużyć żywotność pompy i ogranicza niepotrzebne zużycie energii elektrycznej.

Oprócz opublikowanych niedawno kart katalogowych (również po polsku) w przygotowaniu jest broszura z opisem działania, podstawowymi funkcjami i sposobem montażu sterowników w układach pomp. Na chwilę obecną broszura wydana jest w języku angielskim, w przygotowaniu wersja polska, o której publikacji – jak tylko będzie gotowa – również poinformujemy.