Zastosowania

Zbiorniki hydroforowe przeponowe określane mianem zbiorników membranowych

BIBUS MENOS oferuje ciśnieniowe zbiorniki przeponowe stosowane do układów zamkniętych. Zawierają one króciec ze stali nierdzewnej oraz polipropylenowa wkładkę, która eliminuje przetarcie się przepony. Przepona wykonana jest z butynolu, który uniemożliwia przepuszczanie powietrza do instalacji oraz który sprawia, że przepona wytrzymuje do 90˚C.

Naczynia przeponowe pozwalają na stabilizację ciśnienia wody i zwiększenie objętości czynnej instalacji wodociągowej, co powoduje podniesienie żywotności instalacji, w tym głównie pomp głębinowych. W zbiornikach przeponowych stosowana jest elastyczna przepona, magazynująca wodę i dzieląca przestrzeń na dwie części. Pomiędzy przeponą a ścianą zbiornika wtłaczane jest powietrze pod ciśnieniem.

W połączeniu z pompami hydroforowymi lub z pompami głębinowymi zbiorniki ciśnieniowe tworzą zestawy hydroforowe, które zasilają w wodę domki jednorodzinne, letniskowe, gospodarstwa ogrodnicze, czy też gospodarstwa rolne. Oferujemy zbiorniki przeponowe o pojemnościach od 12 do 10000 litrów.

Zbiorniki hydroforowe przeponowe (membranowe), wyprodukowane przez Global Water Solutions, są przeznaczone do bezpiecznego przechowywania wody. Zbiorniki klasycznie występują w wersji stalowej, dostępne są jednak również zbiorniki kompozytowe.

Zbiorniki hydroforowe przeponowe pozwalają na gromadzenie wody, która następnie ma zostać wykorzystana w celach spożywczych. Woda może mieć także przeznaczenie przemysłowe. Zbiorniki, które zostaną prawidłowo podłączone do pomp, głębinowych bądź hydroforowych, umożliwiają sprawne zaopatrywanie w wodę zarówno domów jednorodzinnych, jak również zakładów przemysłowych oraz gospodarstw rolnych. Ponadto, podobne zestawy hydroforowe są wykorzystywane w działalności rzemieślniczej.

Atuty zbiorników przeponowych:

  • Trwałość
  • Bezproblemowy i tani montaż
  • Zbiorniki przeponowe znakomicie sprawdzają się w magazynowaniu każdej wody, również cechującej się obecnością dużej ilości wapnia (woda korozyjna)
  • Przechowywana woda ma kontakt wyłącznie z przeponą zbiornika, dzięki czemu jest on odporny na negatywne działanie korozji
  • Zbiorniki przeponowe posiadają bardzo dużą pojemność, co daje im przewagę nad klasycznymi zbiornikami, które nie są wyposażone w przeponę
  • Niebezpieczeństwo pojawienia się w wodzie niebezpiecznych zanieczyszczeń jest zredukowane
  • Istnieje możliwość sprawnego zamontowania niezbędnych elementów, pomp oraz wszystkich części osprzętu, od razu na zbiornikach poziomych
  • Powietrze w zbiorniku nie musi być uzupełniane

Oferowane przez nas zbiorniki kompozytowe – przeponowe wyróżnia przede wszystkim doskonała jakość oraz funkcjonalność, dzięki czemu są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż zbiorniki wykonane ze stali. Głównym budulcem ich konstrukcji są tworzywa kompozytowe. Dodatkowo zostały one wzbogacone kompilacją żywicy i włókien szklanych.

Należy pamiętać, że na współczesnym rynku stosowane jest różne nazewnictwo. Można więc wyróżnić następujące określenia zbiorników: naczynia przeponowe cwu, zbiorniki przeponowe, zbiorniki buforowe, zbiorniki membranowe, zbiorniki wyrównawcze, zbiorniki z membraną czy zbiorniki kompozytowe.Zbiorniki przeponowe mają za zadanie utrzymanie (stabilizowanie) wymaganego ciśnienia wody w sieci wodociągowej i zabezpieczenie odpowiedniego zapasu wody (magazynowanie).  Znajdują zastosowanie również w systemach solarnych, oraz ogrzewaniu i chłodnictwie. Zbiorniki przeponowe są podstawowymi urządzeniami stacji hydroforowych oraz stacji uzdatniania wody.

zbiorniki-przycisk-pobierz-pl

Tagi: zbiornik hydroforowy przeponowy, naczynia przeponowe cwu, zbiorniki przeponowe

Sprawdź również: tłumiki uderzenia hydraulicznego , zbiorniki do stabilizacji ciśnienia

Facebook

YouTube